Cellular Matrix

Jedná se o metodu “autologní regenerativní medicíny”, založenou na využití vlastní bioaktivní plazmy bohaté na trombocyty. S přibývajícími léty dochází k poškození DNA a buněčných struktur. Plazma PRP bohatá na trombocyty, účinkuje jako jedinečný “stavební materiál” při “opravách” organizmu na buněčné úrovni a v kombinaci s kyselinou hyaluronovou se využívá potenciálu přípravku přirozené obnovy prostředí v kloubu. Injekce A-PRP v kombinaci s kyselinou hyaluronovou vede k přirozené regeneraci životního prostředí chrupavčitých buněk. Stačí jedna aplikace za rok. Po ošetření se zvyšuje prokrvení synoviální tkáně, stimulují se přirozené reparační schopnosti organismu.
Přípravek je připraven z vlastních buněk, je minimalizován výskyt nežádoucích účinků. Nejprve je odebráno malé množství krve (běžný odběr krve ze žíly), která je ihned zpracována ve speciální zkumavce, která již obsahuje kyselinu hyaluronovou. S pomocí švýcarské technologie se tak získá až 90 % krevních destiček obsažených v daném vzorku krve. Během cca 10 min je plazma bohatá na trombocyty v kombinaci s kyselinou hyaluronovou připravena k aplikaci. Aplikace se provádí stejným způsobem jako obstřik kloubu.
Jednou z mála možností jak zastavit nebo alespoň zpomalit rozvoj degenerativního onemocnění kloubu je aktivace zbývajících chrupavčitých buněk a obnova přirozeného prostředí kloubu. V ortopedii stimulace chrupavčitých buněk pomocí PRP s kyselinou hyaluronovou je vhodná u všech stupňů artrózy, včetně chondropatie, vhodné je i použití k dohojení pooperačních stavů. Další využití je pro bolestivá ramena, úponové bolesti a záněty šlach.