Léčba

Ortopedie a sportovní traumatologie
Konzervativní terapie
V naší ortopedické ambulanci poskytujeme komplexní ortopedickou péči, diagnostiku, léčbu onemocnění pohybového aparátu a preventivní péči. K plánovanému vyšetření je třeba se objednat, osobně, telefonicky či mailem. Akutní stavy ošetřujeme přednostně po domluvě s lékařem. Pokud byste se k plánovanému vyšetření nemohli z nějakého důvodu dostavit, sdělte nám to co nejdříve, přeobjednáme Vás na nejbližší vyhovující termín.
 
   –   Mobilizace a manipulace pohybového aparátu
   –   Sonografické vyšetření měkkých tkání (svalů, šlach)
   –   Punkce kloubů a aplikace léčiv
   –   Kořenové obstřiky
   –   Rázová vlna
   –   Uvolnění skákavých prstů
   –   Terapie vertebrogenních potíží – bolesti páteře
   –   Diagnostika a léčba degenerativních a zánětlivých kloubních onemocnění
–  terapie SYNOLIS VA : při artrózách, zejména kolenního kloubu
–  terapie Orthokin : při artrózách, dále při svalových, šlachových a vazových poraněních
–  terapie Cellular Matrix : při artrózách, k dohojení pooperačních stavů, pro úponové bolesti a záněty šlach
   –   Řešení sportovních úrazů a poúrazových stavů, např. korekce poúrazových deformit
   –   Zajištění následné operativy dle závažnosti stavu a dle aktuálních možností
   –   Zajištění následné rehabilitace ambulantní i lůžkové, včetně lázeňské

 

Operační zákroky
V rámci operační ortopedické léčby provádíme jak jednodenní chirurgii, kdy pacient odchází domů ještě v den operace, tak také složité rekonstrukční zákroky, kdy je nutná hospitalizace pacienta. Operační zákroky jsou prováděny na moderně vybavených operačních sálech nemocnice Beroun, kde provádíme široké spektrum výkonů včetně vrcholu ortopedické operativy – endoprotetiky kyčelních a kolenních kloubů.
 
  Artroskopie
  Jde o miniinvazivní operaci, znamenající pro pacienta mnohem šetrnější zásah do tkáně v porovnání s klasickou otevřenou operativou. Obrovskou výhodou artroskopie je realizace zákroků z minimálních přístupů do těla, skutečně jen z centimetrových řezů do kůže a podkoží. S šetrností zákroku pak souvisí menší bolestivost, mnohem kratší hojení, žádná nebo minimální doba hospitalizace a tím samozřejmě kratší doba rehabilitace a pracovní neschopnosti, menší procento komplikací a výrazně rychlejší návrat do běžného života, případně i ke sportu.  Nejčastější operační zákroky:
  Kolene – komplexní řešení nestability menisků, poškození chrupavky, femoropatelární potíže, disekujíicí osteochondroza, volná tělíska atd.
  Ramene – nestabilita ramenního kloubu, ruptura rotátorové manžety, omezení pohybu kloubu, bursitida subacromiální, impingement sy atd.
  Lokte – omezení pohybu, synovilaitis, volná tělíska atd.
  Hlezna – omezení pohybu, potraumatické osteofyty, synovialitis, disekující osteochondroza, bolesti Achilovy šlachy atd.
  Endoprotetika
  Jedná se výměnu artrózou postiženého kloubu kloubem umělým. Nejčastěji totální endoprotézy (TEP) využíváme při artrotickém postižení nosných kloubů dolních končetin (zejména kyčelních a kolenních kloubů).
Objednávky v ordinačních hodinách nebo na tel.: 222 928 201

 

Vybraná léčba degenerativních a zánětlivých kloubních onemocnění

 

 

 

 

Celostní medicína a zdravé stravování
Celostní medicína a zdravé stravování
V rámci naší ordinace se staráme o celkové zdraví našich pacientů, proto Vám také nabízíme poradenství v oblasti celostní medicíny, zdravého stravování a vybudování kondice. Stav zdraví závisí na mnoha vzájemně propojených systémech, vše je ovlivněno stresem, stravou a způsobem života.
 
  Klasická medicína
 
léčí ve své podstatě zdravotní problémy určitým lékem a s mnohými potížemi si pro svou úzkou odbornou specializaci neví rady. Co máme ovšem dělat v případě, že problém přesto pokračuje dál? Náš lék sice částečně mohl odstranit problém, ale neřeší jeho příčinu. Příčina nemoci existuje vždy. Každá akce má svou reakci, a právě nemoc takovou reakcí je.
 
Celostní medicína
se naproti tomu liší právě v celkovém pohledu na pacienta, v jehož těle je vše propojené a vše se navzájem ovlivňuje, důležitým předpokladem správného postupu je i jeho aktivní účast. Samotná nemoc nastává obvykle po delším období ignorování varovných signálů. Bolest je signálem těla, které se snaží upozornit na problém. Naše tělo řídí naše psychika a emoce. Zdravotní stav našeho těla je proto odrazem našeho myšlení a samotného přístupu k životu. Celostní medicína pomáhá obnovit přirozený chod organizmu tím, že zjišťuje příčiny nemocí a snaží se je odstranit.
Náš zdravotní stav ovlivňuje ve velké míře také strava. Zdravá strava přitom není ta nejdražší. Navedeme Vás na vyčištění organismu s navazujícím úbytkem na hmotnosti a pomůžeme Vám správně nastartovat přirozený chod organismu.
Stav zdraví je ovlivněn stravou, pitným režimem, správným dýcháním, psychickým stavem, způsobem života, zevním prostředím, pohybovou aktivitou, genetikou… Změnou životního stylu získáte novou vitalitu, energii a sebevědomí.
Konzultace pouze po objednání na telefonním čísle  724 641 856  –  MUDr. Magda Stašová.

 

  Darkfield analýza krve
 
Darkfield analýza kapky krve je vysoce nadstandardní mikroskopická metoda, umožňující screening Vaší živé krve, vizualizaci všech jejích komponentů a poskytující komplexní obraz o Vašem aktuálním zdravotním stavu. Neoddělitelným předpokladem správného postupu je spolupráce pacienta.
 
 
V běžných lékařských ordinacích a laboratořích nejsou sledovány jevy v plazmě, protože nejsou klasickou metodou vůbec viditelné. Toto lze sledovat pouze speciálně nadstandardní metodou Darkfield v temném poli mikroskopu. Díky Darkfield vidíme potencionálně nebezpečné jevy v krvi v raném stádiu, mnohem dříve, než se objeví symptomy (než jsou klinicky diagnostikovatelné) nebo jsou v počátečním stádiu, tak též již propuklé. Toto klasická lékařská medicína neřeší, řeší až vzniklý rozvinutý problém. Mnoho lékařů se bohužel vůbec neptá na životní styl pacienta, díky kterému se jeho buňky často koupou v kyselině (překyselení organismu) či jiném odpadu.
 
Jak vyšetření probíhá
Celá analýza probíhá z jediné kapičky krve, která se získá z prstu. Poté se dá kapička krve na podložní sklíčko a překryje se krycím sklíčkem, aby se zabránilo oxidaci a vyschnutí a komponenty tak mohly být pozorovány živé, tedy v pohybu. Živé zůstávají maximálně 20-30 min.
.
Podle přesné diagnostiky následuje poradenství podle aktuálních potřeb organismu. Doporučíme cílenou přírodní suplementaci, detoxikaci a alkalizaci-přesný detoxikační protokol, podle něhož můžete tělu velmi pomoci a můžete pocítit zlepšení již za několik týdnů až měsíců, dle stavu organismu. Zda dochází díky navrhnutým řešením ke zlepšení lze snadno ověřit při kontrolní kapce krve.
Co lze v krvi sledovat
 • Stav hydratace a dehydratace organismu.
 • Indikátory překyselení v organizmu / nelze stanovit přesné pH krve.
 • Stav okysličení organismu a průchodnosti krevních kapilár, slabý krevní oběh.
 • Životnost červených krvinek a jejich schopnost vázat kyslík.
 • Metabolický odpad v krvi / nadměrná konzumace živočišných bílkovin.
 • Dysbióza, nedostatečné trávení a vstřebávání, zvýšená propustnost střevní stěny.
 • Poškození volnými radikály, potřeba antioxidantů.
 • Vyšší hladinu kyseliny močové – riziko dny a vyšší hladinu cholesterolu.
 • Riziko agregace trombocytů.
 • Těžké kovy v krvi.
 • Přítomnost mikroorganismů v různých vývojových stadiích.
 • Hormonální dysbalance.
 • Orientační stav množství železa, B12 a kyseliny listové.
 • Zda je strava v souladu s potřebami organismu.
 • Potíže s krevním cukrem v krvi.
 • Toxické látky (původ a druh nelze zjistit) akutně přítomné v krvi.
 • Stav oxidativního stresu.
Před vyšetřením
 • Před vyšetřením nic nejezte cca 4 hodiny, hodně pijte (1 až 1,5l nejlépe jen obyčejné nenasycené vody).
 • Nepijte během 4 hodin před vyšetřením žádný čaj, kávu, mléko!
 • Den před vyšetřením hodně pijte, konzumujte nejlépe jen lehčí stravu, ovoce, zeleninu, žádný alkohol, žádná těžká a tučná jídla.
 • Při vyšetření musíte mít normální tělesnou teplotu, při zvýšené teplotě či horečce může dojít ke zkreslení výsledků.
Konzultace pouze po objednání na telefonním čísle  724 641 856  –  MUDr. Magda Stašová.

 

  Homeopatie
 
Klasická medicína staví na myšlence, že symptom je třeba léčit lékem, který má opačný účinek. Například zácpa se léčí projímadly, které vyvolávají průjem. Homeopatie oproti tomu léčí „podobné podobným“ neboli „similia similibus curentur“. Podáním homeopatického léku se stimuluje vlastní samoléčící schopnost organismu. Podle údajů WHO (Světové zdravotnické organizace) je homeopatie druhou nejrozšířenější metodou léčby co do počtu pacientů, a to za tradiční čínskou a indickou medicínou.
 
Pokud homeopat postupuje opatrně a rozumně je homeopatická léčba vysoce účinná u chronických onemocnění, např. opakovaná nachlazení, migrény, kožní obtíže, alergie, astma, ekzémy, poruchy metabolismu, snížená imunita. Může Vám pomoci v boji s chronickým únavovým syndromem, nespavostí, psychickými problémy. Další velkou doménou homeopatie je léčba ženských obtíží. Homeopatické léky lze bez obav z vedlejších účinků používat i v době těhotenství a kojení a nemají kontraindikace k žádnému z konvenčních léků.
Správně zvolený homeopatický lék působí jako katalyzátor, energie léku stimuluje vitální sílu (imunitní systém) tak, aby se organismus uzdravil sám. Homeopatická léčba nejen zmírní potíže, s nimiž pacient přišel, ale také uvede pacienta do celkově harmonického stavu. Pacienti pak často zmiňují, že se již dlouho necítili tak dobře.
.
Konzultace pouze po objednání na telefonním čísle  724 641 856  –  MUDr. Magda Stašová.