Ortopedie, sportovní traumatologie

Konzervativní terapie
V naší ortopedické ambulanci poskytujeme komplexní ortopedickou péči, diagnostiku, léčbu onemocnění pohybového aparátu a preventivní péči. K plánovanému vyšetření je třeba se objednat, osobně, telefonicky či mailem. Akutní stavy ošetřujeme přednostně po domluvě s lékařem. Pokud byste se k plánovanému vyšetření nemohli z nějakého důvodu dostavit, sdělte nám to co nejdříve, přeobjednáme Vás na nejbližší vyhovující termín.
 
   –   Mobilizace a manipulace pohybového aparátu
   –   Sonografické vyšetření měkkých tkání (svalů, šlach)
   –   Punkce kloubů a aplikace léčiv
   –   Kořenové obstřiky
   –   Rázová vlna
   –   Uvolnění skákavých prstů
   –   Terapie vertebrogenních potíží – bolesti páteře
   –   Diagnostika a léčba degenerativních a zánětlivých kloubních onemocnění
–  terapie SYNOLIS VA : při artrózách, zejména kolenního kloubu
–  terapie Orthokin : při artrózách, dále při svalových, šlachových a vazových poraněních
–  terapie Cellular Matrix : při artrózách, k dohojení pooperačních stavů, pro úponové bolesti a záněty šlach
   –   Řešení sportovních úrazů a poúrazových stavů, např. korekce poúrazových deformit
   –   Zajištění následné operativy dle závažnosti stavu a dle aktuálních možností
   –   Zajištění následné rehabilitace ambulantní i lůžkové, včetně lázeňské

 

Operační zákroky
V rámci operační ortopedické léčby provádíme jak jednodenní chirurgii, kdy pacient odchází domů ještě v den operace, tak také složité rekonstrukční zákroky, kdy je nutná hospitalizace pacienta. Operační zákroky jsou prováděny na moderně vybavených operačních sálech nemocnice Beroun, kde provádíme široké spektrum výkonů včetně vrcholu ortopedické operativy – endoprotetiky kyčelních a kolenních kloubů.
 
  Artroskopie
  Jde o miniinvazivní operaci, znamenající pro pacienta mnohem šetrnější zásah do tkáně v porovnání s klasickou otevřenou operativou. Obrovskou výhodou artroskopie je realizace zákroků z minimálních přístupů do těla, skutečně jen z centimetrových řezů do kůže a podkoží. S šetrností zákroku pak souvisí menší bolestivost, mnohem kratší hojení, žádná nebo minimální doba hospitalizace a tím samozřejmě kratší doba rehabilitace a pracovní neschopnosti, menší procento komplikací a výrazně rychlejší návrat do běžného života, případně i ke sportu.  Nejčastější operační zákroky:
  Kolene – komplexní řešení nestability menisků, poškození chrupavky, femoropatelární potíže, disekujíicí osteochondroza, volná tělíska atd.
  Ramene – nestabilita ramenního kloubu, ruptura rotátorové manžety, omezení pohybu kloubu, bursitida subacromiální, impingement sy atd.
  Lokte – omezení pohybu, synovilaitis, volná tělíska atd.
  Hlezna – omezení pohybu, potraumatické osteofyty, synovialitis, disekující osteochondroza, bolesti Achilovy šlachy atd.
  Endoprotetika
  Jedná se výměnu artrózou postiženého kloubu kloubem umělým. Nejčastěji totální endoprotézy (TEP) využíváme při artrotickém postižení nosných kloubů dolních končetin (zejména kyčelních a kolenních kloubů).

 

Vybraná léčba degenerativních a zánětlivých kloubních onemocnění