Orthokin

Terapie Orthokin je známá, patentovaná, inovativní léčba osteoartrózy a spinálních onemocnění. Jedná se o autologní biologickou metodu léčby, kdy se do postiženého kloubu aplikuje sérum, připravené ze žilní krve pacienta. Metoda je používaná od roku 1998 v Německu a postupně se rozšířila do dalších zemí EU.
Jak se Orthokin aplikuje
Žilní krev pacienta se odebírá do EOT zkumavek, dodávaných autorskou firmou, ve kterých se po dobu 6-9 hodin inkubuje při teplotě 37,0 stupňů (teplota lidského těla). Následnou centrifugací se získává cílové sérum pro aplikaci. Toto sérum v průběhu přípravy získává vysoké hladiny protizánětlivých a růstových regeneračních faktorů. 
Průměrné hladiny základního protizánětlivého faktoru, kterým je receptorový antagonista interleukinu 1 (interleukin 1 je základným zánětlivým mediátorem, mimo jiné i kloubní artritidy provázející proces degenerace chrupavky) v aplikovaném séru dosahují až 140 ti násobek běžné sérové hladiny. Současně jsou zde prokazatelně zvýšené hladiny minimálně 4 růstových faktorů, které na místě podání zůstávají a působí po dobu až 6 ti měsíců.
Artróza
Léčba artritidy, tedy zánětu kloubu, je nedílnou součástí léčby kloubní artrózy. Základní indikací pro použití metody je artróza I-III stupně. Bílkovina interleukin-1 (IL-1) hraje při vzniku artrózy důležitou úlohu. Pacientům s artrózou se tvoří velmi IL-1, který poškozuje chrupavku.
Interleukin-1 (červené kuličky) poškozuje buňky chrupavky.
Orthokin® rozmnožuje přirozené ochranné proteiny. Na přirozené ošetření kloubů při artróze je proto vhodný biologický protihráč interleukinu-1: antagonista receptoru interleukinu 1 (IL-1Ra). IL-1Ra potlačuje zánět a zmirňuje bolest.  Léčba s Orthokin®-em využívá tento poznatek: IL-1Ra přítomný ve Vaší krvi se rozmnoží a připraví na použití. Zjednodušeně: rozmnoží se ochranný protein IL-1Ra a potlačí destruktivní protein IL-1.
Antagonista IL-1 receptoru (modré kuličky) chrání
buňky chrupavky před agresivním IL-1 (červené kuličky).
Bolest kloubu se zmírní a funkčnost kloubu se zlepší. Proces destrukce chrupavky se zastaví. Roztok přirozených proteinů získaný léčebným systémem Orthokin® se aplikuje přímo do prostoru kloubu.
Orthokin® – systém pro individuálně přirozené imunoproteiny přímo v místě dění.
Bolesti zad a zánětlivé projevy
Bolesti zad ovlivňují kvalitu života. Mohou je vyvolat i nesprávné pohyby nebo nesprávné držení těla. Příčina bolesti spočívá jednak v ischiadických potížích nebo v zápalu nervových kořenů při onemocněních meziobratlových plotének. Roztok přirozených proteinů získaný léčebným systémem Orthokin® se aplikuje přímo do oblasti nervu.
Léčba Orthokin®-em se využívá také u zánětlivých projevů měkkých tkání, kde selhává běžná léčba (epikondylitidy kosti pažní apod.) Vysoký regenerační potenciál s urychlením revaskularizace (obnovení prokrvení) při minimalizaci nadprodukce vaziva se úspěšně využívá jako adjuvans rekonstrukčních výkonů na pohybovém ústrojí (plastika křížových vazů kolenního kloubu, rotátorové manžety ramenního kloubu, poranění Achillovy šlachy).